Kur ieškoti: darbo paieška Danijoje

 

Užimtumo tarnyba AF

Danijos užimtumo tarnyba (Arbejtsformidlingen, AF) padeda darbo ieškantiems asmenims, teikia informaciją apie laisvas darbo vietas ir įvairius mokymo kursus.

 

Nuo 2007 metų sausio 1 dienos,  AF pakeitė darbo centrai. Nacionalinė Danijos užimtumo tarnyba buvo sulieta su 91 naujomis įdarbinimo tarnybomis savivaldybėse, kurios pertvarkytos į 91 naują “darbo centrą”. Todėl įvykdžius šitą restruktūrizaciją ES/EEE šalių piliečiai, norėdami ieškotis darbo Danijoje, turės kreiptis į šituos darbo centrus. 

 

Atidarytas ir specialus EURES (Europos įdarbinimo tarnybos) ofisas Aarhus mieste.   

 

Ieškodamas darbo, jūs galėsite peržiūrėti visus centruose esančius darbo skelbimus, naudotis kopijavimo aparatu ir telefonu.

AF kompiuterių, kuriais galima rasti informacijos apie laisvas darbo vietas, ir spausdintuvų, kuriais galite ją atsispausdinti, būna ne tik darbo centruose, bet ir bibliotekose, kai kuriuose prekybos centruose. Informacija šiuose duomenų bazėse atnaujinama kiekvieną dieną. Laisvų darbo vietų duomenų bazę, darbo centrų adresus bei kitos su AF susijusios informacijos rasite internete.

Europos įdarbinimo paslaugos (EURES)

EURES (European Employment Services) yra Europos užimtumo tarnybų ir jų socialinių partnerių bendradarbiavimo tinklas, įkurtas Europos Komisijos iniciatyva darbo jėgos mobilumui Europos ekonominėje erdvėje (EEE) skatinti. EURES tinklui priklauso ES valstybės, Šveicarija, Islandija ir Norvegija.

Susisiekite su EURES Lietuvoje ir gausite daugiau informacijos apie Daniją. EURES patarėjų Lietuvoje rasite didžiųjų Lietuvos miestų Darbo biržos skyriuose.


Aplankykite EURES tinklapius:

  • Visos Europos  - www.europa.eu.int/eures
  • Lietuvos – www.ldb.lt/eures
  • Danijos - www.eures.dk
    Šiame Danijos EURES patarėjai skelbia ne visas laisvas darbo vietas, tačiau ten galima rasti nuorodas į kitas Danijos darbo vietų duomenų bazes ir laikraščius. Dauguma tokių laikraščiu turi ir gyvenimo aprašymų duomenų bazes.

 

Vietos EURES patarėjas


Jūs taip pat galite susisiekti su vietos EURES patarėju. Jis gali suteikti informacijos apie laisvas darbo vietas ir gyvenimo bei darbo sąlygas kitose ES/EEE šalyse. Vietos užimtumo tarnyboje suteiks informacijos pas kokį EURES patarėją jūs turite kreiptis.

 

 

Privačios įdarbinimo agentūros

Danijoje yra nemažai privačių įdarbinimo agentūrų, kurios teikia nuolatinio arba laikino darbo pasiūlymus. Tokių agentūrų adresus galite rasti geltonuosiuose puslapiuose.

 

 

Skelbimai internete

Danijoje daug darbo skelbimų galima rasti specialiuose interneto tinklapiuose. Daugelyje jų galite įdėti savo gyvenimo aprašymą (CV), kad darbdaviai patys jus susirastų.

 

Keleto jų adresai:

 

Skelbimai spaudoje

Skelbimų apie laisvas darbo vietas galite ieškoti didžiųjų šalies laikraščių trečiadienio ir sekmadienio numeriuose arba jų interneto svetainėse, kur kai kuriuose jų galima užregistruoti ir savo gyvenimo aprašymą:

Daug darbo pasiūlymų galite rasti ir vietiniuose laikraščiuose.

 

 

Tiesioginis kontaktas su bendrovėmis


Daug laisvų darbo vietų Danijoje nėra skelbiamos. Darbuotojų ieškoma pagal asmenines pažintis. Todėl būtinai paklausinėkite savo pažįstamų, galbūt jie galės jums ką nors pasiūlyti. Verta bandyti patiems tiesiogiai kreiptis į darbdavius/bendroves kuriose norėtumėte dirbti. Nusiuskite joms savo CV ir motyvacinį laišką, paaiškinantį kokio darbo jūs norėtumėte. 

 

 

Sezoninis darbas Danijoje


Danijos EURES patarėjai sukūrė specializuotą interneto svetainę ieškantiems sezoninio darbo Danijoje. Čia pateikiama informacija apie darbo ir gyvenimo sąlygas, darbo apmokėjimą, taip pat galima užpildyti anketą dėl darbo Danijos ūkiuose.
 
Darbo gido“ (job-guide) interneto svetainė.

 
Šioje interneto svetainėje galima rasti nuorodas į įdarbinimo tarnybų, didžiausių Danijos įmonių, kurios siūlo laisvas darbo vietas, internetinius puslapius. 
 

Gyvenimo aprašymas


Gyvenimo aprašymas (CV) turi būti parašytas danų kalba, nebent skelbime būtų nurodyta kitaip. Jis turėtų būti neilgesnis kaip du A4 formato lapai.

 

Rašydami paminėkite skelbimą, nurodykite savo išsilavinimą ir darbo patirtį, trumpai apibūdinkite save. CV turėtų būti chronologiškas, pradedamas nuo dabartinės arba paskutinės jūsų veiklos aprašymo. Prie CV būtinai pridėkite motyvacinį laišką, jei turite, 2 ar 3 svarbiausių diplomų ir kvalifikacinių pažymėjimų kopijas.

 

IOM-OIM